Sport

Piroćanke bolje od Jagodinki 3:2

Na pomoćnom gradskom terenu Ženski fudbalski klub Jedinstvo u šestom kolu Razvojne lige dočekao je svoje vršnjakinje iz Jagodine.  Po lepom vremenu za igru, prikazan je kvalitetan i borben fudbal. Naše devojčice su bile bolje i slavile su rezultatom 3:2 (1:2).
U prvom poluvremenu igra je bila jednaka, bilo je šansi na obe strane ali devojčice iz Jagodine su se bolje snašle i na odmor otišle sa golom prednosti. Prilikom jedne intervencije u prvom poluvremenu, povredila se golman domaćih Anastasija Ristić ali je zamena kvalitetno obavila posao čuvarke mreže u nastavku.

zfk_2
U drugom pooluvremenu je domaća ekipa bila konkretnija i preokrenula rezultat do pobede.

-Čestitam devojčicama na izuzetnom zalaganju i borbenoj igri. Utakmica je bila veoma teška, protivnik je izuzetno kvalitetan, sa dugom tradicijom u ženskom fudbalu, Naše devojčice su pokazale hrabru igru i iskreno se nadam da ćemo uspeti u stvaranju jednog kvalitetnog kluba spremnog za dalja takmičenja-kaže predsednik “Jedinstva” Bojan Đurović.