Ljudi velikog srca

Manifestacija „Romi svome gradu“2025 – putovanje Roma kroz vreme i kulturu

Udruženje građana Ternipe sa ponosom najavljuje održavanje 13. po redu manifestacije „Romi svome gradu“, koja će se ove godine održati 11. avgusta 2025. godine na Omladinskom stadionu u Pirotu, sa početkom u 20 časova.

Ovogodišnja manifestacija ima poseban značaj – obeležava se 15 godina postojanja I rada UG Ternipe, a publika će biti deo scenskog putovanja Roma kroz vreme i kulturu, koje će prikazati život, običaje i umetnost romskog naroda kroz različite epohe i krajeve sveta. Program će pratiti naracija koja će gledaoce voditi kroz priču, povezujući plesne i muzičke numere u jedinstvenu celinu.

Manifestacija je humanitarnog karaktera – na ulazu će biti postavljena kutija za prikupljanje pomoći za lečenje Miloša Alića.

„Romi svome gradu“ je tradicionalni događaj kojim UG Ternipe, zajedno sa mladima, šalje poruku o važnosti očuvanja kulturnog nasleđa i aktivnog učešća mladih u društvu. Kroz ples, muziku, kostime i naraciju, publika će doživeti jedinstveno umetničko iskustvo.

Pozivamo sve građane Pirota i okoline da svojim prisustvom podrže ovu manifestaciju, proslave bogatstvo romske kulture i doprinesu humanitarnoj akciji.