MUP Srbije: Predstojećeg vikenda pojačane kontrole
Od početka novembra, u saobraćajnim nezgodama smrtno je stradalo 12 pešaka, od čega devet u noćnim uslovima i u uslovima smanjene vidljivosti
Tokom predstojećeg vikenda nastavlja se pojačana kontrola brzine u zonama pešačkih prelaza, poštovanja obaveza vozača prema pešacima, ali i poštovanja saobraćajnih propisa od strane pešaka, najavljeno je iz Ministarstvo unutrašnjih poslova Vlade Republike Srbije. U Srbiji se tokom prethodnih dana dogodio veći broj teških saobraćajnih nezgoda u kojima su dva pešaka smrtno stradala, a više njih zadobilo telesne povrede.
Ministarstvo apeluje na vozače da u periodu godine kada su obdanice znatno kraće, a česta je pojava magle i smanjene vidljivosti, upravljaju vozilima sa naročitom opreznošću, pogotovo na putevima u blizini naseljenih mesta. I pešaci imaju obavezu da, prilikom kretanja kolovozom van naselja noću i u uslovima smanjene vidljivosti zbog vremenskih uslova, budu osvetljeni ili označeni fluorescentnim materijalom.
Tokom prethodna dva dana, u Beogradu su dva deteta, starosti 7 i 13 godina, zadobila telesne povrede u saobraćajnim nezgodama prilikom prelaska kolovoza. Od početka novembra, u saobraćajnim nezgodama smrtno je stradalo 12 pešaka, od čega devet u noćnim uslovima i u uslovima smanjene vidljivosti. Zbog mogućnosti pojave leda i poledice na kolovozu, Ministarstvo podseća vozače i na obavezu da vozila u takvim uslovima stanja puta moraju biti opremljena pneumaticima za zimsku upotrebu.