Posle Staničenja asfaltiranje i u Blatu, Pokreveniku, Šugrinu i Temskoj – do kraja godine tender za još 13 kilometara puteva
Nakon radova u Staničenju, asfaltiranje će biti nastavljeno i na više putnih pravaca i ulica u pirotskim selima, najavio je gradonačelnik Vladan Vasić. Prema njegovim rečima, radiće se svi sokaci u selu Blato, deo puta ka Pokreveniku, radovi su planirani i u Šugrinu, dok će u Temskoj biti asfaltirana četiri sokaka. Planirano je i asfaltiranje oko četiri kilometra puta od brane Zavojskog jezera ka Toplodolskoj reci i selu Topli Do.

Vasić je naveo da će, kada se saberu svi ovi radovi, nakon posete predsednika Srbije Aleksandra Vučića pirotskom kraju biti ugrađeno više od 13,5 do 14 kilometara asfalta.
„To je veliko rasterećenje za naš lokalni budžet. Grad Pirot upravlja sa više od 300 kilometara lokalne putne infrastrukture i sve to treba svake godine obnavljati i unapređivati“, rekao je Vasić.
On je najavio i novi veliki projekat koji će biti realizovan preko Svetske banke.
Do kraja godine trebalo bi da bude objavljen tender za rehabilitaciju i rekonstrukciju putnih pravaca Pirot – Barje Čiflik – Rasnica i Visočka Ržana – Vrelo – Jelovica, ukupne dužine oko 13 kilometara.

Put ka Rasnici trebalo bi da bude rekonstruisan i proširen, dok se početak radova na oba pravca očekuje na proleće naredne godine.
Vasić je istakao da Grad Pirot u ovim projektima nema obavezu finansijskog učešća, što će dodatno rasteretiti gradski budžet.
