Sport

Ognjen Antić državni prvak u boksu

Ognjen Antić osvojio je zlatnu medalju i postao državni prvak u boksu na pojedinačnom prvenstvu Srbije za pionire, kadete i juniore, koje je od 30. juna do 03. jula održano u Kruševcu. Boks klub “Pirgos” su predstavljala trojica takmičara – Mihajlo Milošević, junior do 70 kg, Mihajlo Dordjević, junior do 75 kg koji je osvojio bronzanu medalju, i Ognjen Antić, junior do 54 kg.

Ognjen Antić  je pobedama nad Mihaljom Stefanom iz Kikinde, u polufinalu, i Nerminom Mujdragićem iz Novog Pazara, u finalu, osvojio zlatnu medalju i postao državni prvak.

Marjan Antić, trener Boks kluba “Pirgos”, kaže da je Ognjen očekivano postao državni prvak, jer je iza njega mnogo odricanja, rada i požrtvovanosti, a da su Mihajlo Milošević i Mihajlo Djordjević  prikazali odlične borbe, ali su usled nedostaka iskustva zaustavljeni u četvrt i polufinalu.