Sport

KK Pirot-KK Jagodina 73:84

Košarkaši KK Pirota poraženi su večeras u hali “Kej” od prvoplasirane ekipe Jagodine rezultatom 84:73. Više od pola utakmice ekipa KK Pirota je imala vođstvo ali su do kraja utakmice Jagodinci uspeli da odličnom igrom, pre svega šutevima za tri poena, završe utakmicu u svoju korist.

pirot jagodina

Trener KK Pirota Zoran Petrović kazao je da je neigranje prvog strelca KK Pirota Vlade Stanisavljevića zbog povrede bio u startu veliki hendikep za KK Pirot.

-Povreda Vlade Stanisavljevića je dvostruki hendikep za naš tim, prvo zbog broja igrača kojih jednostavno nemamo dovoljno, a drugo zbog činjenice da je Stanisavljević igrač sa najboljim učinkom u ekipi. Borili smo se dok smo mogli, možda smo mogli u nekom trenutku da učinimo nešto više, ali došlo je do pada u fizičkoj snazi, koncentraciji, pali smo par puta u odbrani, nismo odigrali najkonkretnije u napadu u trenucima kada se utakmica lomila, ali ja mislim da je to normalno. Ne mogu momcima ništa da zameerim, borili su se i dali sve od sebe. Ostaje da vidimo u kakvom ćemo sastavu završiti ligu jer je i Dušan Filipović  igrao povređen, nije mu bilo dobro celo drugo poluvreme, a pitanje je kada će se Stanisavljević vratiti jer mu težina povrede još uvek nije ni dijagnostifikovana-kazao je Petrović.

jagodina

Trener gostiju Miljan Marjanović kazao je da je utakmica bila mnogo teška.

zakucavanje

-Nisam bio siguran u vezi ishoda meča, a pobeda protiv Pirota mi je utoliko draža jer smo jedinu utakmicu do sada izubili upravo od KK Pirota i to na domaćem terenu u Jagodini. U utakmicu smo ušli nervoznije nego što smo trebali. Čestitam ekipi Pirota na borbenosti i želim im sve najbolje u nastavku prvenstva-kazao je trener Marjanović.