Sport

Uspešan nastup pirotskih ritmičkih gimnastičarki

U subotu, 9. Novembra održan je Međunarodni turnir u Nišu deveti po redu ,,Gimnastiks Kup,, takmičenje u ritmičkoj gimnastici u grupnim i individualnim vežbama. Takmičarke Kluba ritmičke gimnastike ,,SIRENE“ nastupile su u grupnim vežbama C i B programa i u individualnim vežbama sa 12 takmičarki. Ukupno je učestvovao 21 klub iz Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine.

Naše ekipe su imale dobre nastupe. U C programu (ekipa 8 i više devojčica) pionirke i kadetkinje osvojile su srebrne medalje, dok je najmlađa – bebi grupa zauzela 3. mesto i bronzane medalje U B programu (ekipa od 4-6 devojčica), pionirke su zauzele 2. mesto i srebrne medalje dok su mlađe pionirke zauzele 3. mesto i osvojile bronzane medalje.

U individualnom programu od 12 naših devojčica različite uzrasne kategorije, 10 se okitilo medaljama. Osvajači medalja su