Korona virus

U ovom epidemijskom talasu od  03.07.2021. do danas registrovano je 4144 pozitivnih lica ( u julu 70, avgustu 267, dok su u septembru  registrovana 1605 lica, a u oktobru već 2202 osoba)

Juče je dato 68 prvih, 36 drugih i 176 trećih doza vakcina protiv covid-a

Danas je registrovano 95 POZITIVNIH novoobolelih laboratorijski potvrđenih lica na području okruga (Pirot 53, Dimitrovgrad 15, Babušnica 7  i Bela Palanka 20) i nema preminulih lica u OB Pirot. U ovom epidemijskom talasu od  03.07.2021. do danas registrovano je 4144 pozitivnih lica ( u julu 70, avgustu 267, dok su u septembru  registrovana 1605 lica, a u oktobru već 2202 lica).

Na osnovu epidemiološkog ispitivanja PROCENJUJE SE DA JE BROJ ZARAŽENIH NAJMANJE pet do sedam puta veći (obolele su čitave porodice, neki se ne javljaju lekaru, ne testiraju se svi sa sumnjom na Covid, dijagnoza se postavlja na osnovu kliničke slike i epidemioloških podataka).

Juče je u Covid ambulanti u Tijabari Doma zdravlja Pirot obavljeno 318 pregleda od kojih je 80 prvih i 238 kontrolnih. Juče je u Covid ambulanti za decu u Dečjem dispanzeru na Keju  obavljeno  78 pregleda od kojih je 34 prvih  i 44 kontrolnih.

U Opštoj bolnici Pirot leči se  58 obolelih lica od Kovid-a 19, i to 36 iz Pirota, 7 iz Dimitrovgrada, 6 iz Babušnice, 8 iz Bele Palanke, 1 iz Beograda.

Epidemiološka situacija u okrugu procenjuje se kao VANREDNA sa tendencom prelaska u KATASTROFALNU .

 

Centar za kontrolu i prevenciju bolesti

Zavod za javno zdravlje Pirot

Slične vesti

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker