Sport

U gradskom derbiju košarkašice ŽKK Gimnazijalca  pobedile ŽKK Probasket 2020

U gradskom derbiju Prve ženske regionalne lige Jug 2 ŽKK Gimnazijalac  je pobedio ekipu ŽKK Probasket 2020 rezultatom 60:51. Iako su košatrkašice Probasketa vodile gotovo tri četvrtine,  Gimnazijalke su preokrenule  rezultat i boljom igrom u četvrtoj četvrtini odnele pobedu.  Košarkašice Gimnazijalca u narednom kolu gostuju ekipi Trstenika a  Ptobasket  je domaćin ekipi Bagdala iz Kruševca.

Saša Igić, trener Probasketa čestitao je  ekipi Gimnazijalca na pobedi uz ocenu da je utakmica bila dobra, fer i korektna sa obe strane.  “Utakmica je mogla da bude rešena i  u našu korist, vodili smo skoro tri četvrtine. Greške su sastavni deo košarke, nismo kontrolisali skok, isključena nam je najviša igračica Iva Ilić, bili smo deficitarni u odbrani. Igramo utakmice bez treninga i odlično smo igrali i parirali ekipi koja svake godine pretenduje  za prvo mesto“ – rekao je trener ŽKK Probasket 2020.

Vladica Ranđelov, trener Gimnazijalca istakao je da je utakmica bila veoma teška.

-Vrlo teška utakmica za obe ekipe, što se ogleda u puno promašenih otvorenih suteva, slobodnih bacanja i izgubljenih lopti. Posle prvog poluvremena i izjednačene igre, ključnu razliku smo napravili u trećoj četvrtini koju smo dobili 22 prema 8, gde smo našu odbranu koja je bila izvrsna tokom cele utakmice, ispratili i fenomenalnim napadom, brzim kontranapadima i preciznim šutevima. Čestitao bih protivničkoj ekipi na fer i korektnoj igri, a velike čestitke mojoj podmadjenoj ekipi na pokazanoj želji i borbenom karakteru što je na kraju i presudilo da utakmicu rešimo u nasu korist-kazao je Ranđelov.