Sport

Tri medalje za pirotske džudiste na “Kinezis kupu”. Zlato za Aleksandra Janjića

Zlatnu medalju osvojio je Aleksandar Janjić, srebrnu Luka Golubović, a bronzanu Ognjen Veljić na Međunarodnom turniru “Kinezis kupu” koji je danas održan u Nišu.

Na turniru je nastupilo 13 džudista kluba “Ipon 010” u kategorijama stariji poletarci, stariji dečaci odnosno devojčice i kadeti.

“Zadovoljan sam nastupom naših džudista s obzirom na činjenicu da je “Kinezis kupu” jedan od najjačih turnira u zemlji. Uspeh je mogao biti i veći, jer je petoro džudista izgubilo odlučujuće borbe za bronzanu medalju i osvojilo peta mesta. Odličan je bio Aleksandar Janjić i njemu je ovo prva zlatna medalja u karijeri. Nadam se da će nastaviti u ovom pobedničkom ritmu. Mi nastavljamo naporno da treniramo, jer nas već 5. maja očekuje školsko prvenstvo Srbije “, rekao je Danilo Drašković, trener džudo kluba Ipon 010. Na “Kinezis kupu”, koji je danas održan u Niškoj hali “Miroslav Antić” učestvovalo je više od 300 džudista iz 43 kluba i 6 zemalja.