Sport

Pirotske gimnastičarke prvakinje Srbije

Na današnjem Prvenstvu Srbije u A programu u Novom Sadu juniorke GK “Soko 2011” osvojile su 1.mesto ekipno u sastavu Milica Golubović, Nikolina Ilić i Milica Mladenović  pobedivši u nadmetanju za najsjanije odličje GK “Beograd”.

Svojim pojedinačnim rezultatima naše gimnastičarke izborile su plasmane u sutrašnjem finalu po spravama.
U kategoriji seniorki Nađa Panić zauzela je pojedinačno 4. mesto u višeboju a Emilija Nikolić 7.mesto gde su plasmanima uspele  da izbore finala na svim spravama.

U kategoriji kadetkinja ekipno smo zauzeli 4.mesto gde se najviše istakla Mila Nikolić koja je izborila finala na gredi i preskoku.
U kategoriji pionirki smo zauzeli takođe 4.mesto gde je za malo izmaklo bronzano odličje.
Prvog dana u višeboju postignuti su jako dobri rezultati koji nas svrstavaju u sam vrh gimnastičkog sporta Srbije. Ukupno je iz našeg kluba nastupilo 12 takmičarki po kategorijama.
Na sutrašnjem finalu očekuje nas borba za pojedinačna odličja po spravama.
Ekipe na Prvenstvu Države predvodi trener Slobodan Stefanović.