Sport

Košarkaši Pirota ostvarili podvig – savladan favorit u derbiju

Nakon slabijeg početka meča protiv favorita iz Vrbasa, ekipe koja je u prvih 11 kola imala čak 10 pobeda i deli prvo mesto na tabeli, košaršaki Pirota nakon prva dva perioda meča u kojima su gosti bili bolja ekipa – 15 : 23 i 15 : 26, puleni Marka Spasića uspeli su da u paklenoj završnici savladaju ekipu Vrbasa 88:81.

Trener Spasić je nakon prve dve četvrtine u kojima su gosti imali potpunu dominaciju, uspeo da ekipu podigne “iz mrtvih” i umesto ubedljivog poraza, utakmicu preokrene u veoma važnu pobedu.

Treću i četvrtu četvrtinu pirotski košarkaši su dobili sa 30 : 18, odnosno 28 : 14.

U ekipi domaćih Filip Stojanović je postigao 26 poena, Martin Matović 18, Stanko Ilić 16, Nikola Đurđević 15.