Sport

Rukometaši pobedili Progres iz Svrljiga 36:31 (16:17)

U 9.kolu Prve lige istok, rukometaši Pirota pobedili su RK Progres iz Svrljiga rezultatom 36:31, na poluvremenu 16:17. U prvom poluvremenu, rezultat je bio gotovo ujednačen, ali su Svrljižani pokazali bolju partiju zbog slabe odbrane domaćina.

U drugom poluvremenu, Piroćanci su znatno bolje ušli u meč i zabeležili drugu pobedu u sezoni. Ekipa Progresa došla je oslabljena u Pirot sa samo 9 igrača, te izmene nisu bile moguće, dok je ORK Pirot bio kompletan. Najviše golova za Piroćance postigao je M. Gogov 9 golova, prate ga D. Cvetković I M. Nikolić sa po 7 golova. Trener Piroćanaca, Nikola Kostić, dao je  šansu i mlađim igračima. Tokom cele utakmice odlično je branio golman Aleksandar Jelić koji je odbranio više teških udaraca i zicera i opravdao poverenje trenera Kostića.

ORK PIROT  –  IVANKOVIĆ U. 1, ĐURIĆ P. 1, MITROVIĆ Đ., LILIĆ V. 1, CVETKOVIĆ D. 7, STOJANOVIĆ M., ŽIVKOVIĆ V., PETROVIĆ J. 1, KOSTIĆ F. , JELIĆ A., GLIGORIJEVIĆ M. 4, ALEKSIĆ S. 5, GOGOV M. 9, NIKOLIĆ A., NIKOLIĆ M. 7.