Radnički poražen protiv Sinđelića, mlade nade dobile šansu i opravdale poverenje

Ekipa Radničkog danas je poražena protiv beogradskog Sinđelića rezultatom 4:1, na poluvremenu 3:0. Beli su na meč otputovali desetkovani, zbog parnih kartona nisu igrali kapiten Marko Mančić, Neca Petrov, zatim Bućković, Tolić pauzira zbog povrede već četvrti meč zaredom, Davidović je povređen, kao i Neca Mančić. Ipak, trener Živković iskoristio je priliku i dao šansu mladim nadama Radničkog, koje tek treba da se kale i svaka prilika da zaigraju na zvaničnom prvoligaškom meču im je zlata vredna. Tako je Radnički po prvi put posle ko zna koliko godina meč završio sa svim Piroćancima na terenu a osim mladih i izuzetno talentovanih Uroša Filipovića, Darka Vasića i Miloša Spasića, koji su već pokazali i dokazali veliki talenat, po prvi put je debitovao na golu Voja Ilić, koji je po rečima trenera Živkovića bio dobar, uprkos velikom broju primljenih golova, a šansu su po prvi put dobili Miša Stojanov, koji je imao i odličnu šansu da postigne pogodak, a na klupi su, takođe po prvi put u prvom timu, bili Kostadinović, Đorđević i Luka Vasov.

radnički sinđelić

-Deca su u principu zadovoljila, pogotovu Miša Stojanov koji po prvi put igra na veoma važnom gostovanju, Darko Vasić je rutinski dobro odigrao utakmicu, svim tim mladim igračima svaki minut na terenu u zvaničnom meču strašno mnogo znači zbog kaljenja a i mi moramo da mislimo na budućnost i da ih polako uigravamo za predstojeću sezonu. Što se tiče ishoda utakmice, on je realan, gosti su imali ogroman motiv, borbu za opstanak, a mi smo bili desetkovani, ali smo iskoristili priliku da uigramo mlade talentovane igrače koji će nositi igru Radničkog u godinama koje dolaze. Utakmica nije loše krenula, ali je bilo evidentno da je ekipa istrošena, jer smo protiv Čelareva igrali pre samo dva dana. Imali smo u prvom poluvremenu dve odlične šanse, Miša Stojanov je promašio prazan gol, Pati Spasić je takođe imao stopostotnu šansu.  Ispunili smo svoj cilj za ovu sezonu, igrali dobro i nadam se da ovaj malo ubedljiviji poraz neće da pokvari generalni utisak. U nedelju igramo protiv OFK Beograda i verujem da ćemo popraviti utisak nakon ovog poraza-kazao je Pirotskim vestima trener Živković.

Poslednji meč u ovoj, uspešnoj sezoni Radničkog u kojoj su ostvareni svi zacrtani ciljevi, na domaćem terenu, igra se u nedelju od 17 sati na stadionu kraj Nišave. Dolazi OFK Beograd. U poslednjem kolu Beli gostuju ekipi Dobanovca.