Sport

Radnički Pirot:Radnički Svilajnac 2:0

Radnički iz Pirota danas je ubedljivo savladao ekipu Radnički iz Svilajnca. Na poluvremenu rezultat je bio 0:0. Radnički je imao dve odlične šanse na samom početku utakmice ali one nisu iskorišćene. Direktni konkurent Radničkom za ulazak u viši rang Tabane igrao je nerešeno 1:1 protiv Ozrena iz Soko Banje, tako da sada ova dva glavna konkurenta za ulazak u viši rang imaju isti broj bodova, što garantuje izuzetno neizvesnu završnicu prvenstva. Grupa Pirgosa uprkos kiši u drugom poluvremenu nije prestajala da bodri svoje pulene, pa su im se Beli na kraju meča i zahvalili i pozdravili ih na sebi svojstven način.

marko mancic_resize

Prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:0. Radnički je na samom startu imao dve izgledne prilike, ali je odlični golman domaćina imao dobre intervencije, što je odbrani Svilajnčana dalo samopouzdanje. Na samom početku drugog poluvremena, odbranu domaćih probio je Stefan Šilja Stojanović, koji je i ponikao upravo u Radničkom iz Svilajnca. Nakon ovog pogotka Beli su zaigrali silovito i ubrzo je u 62. minutu usledio još jedan pogodak Šilje Stojanovića, nakon odlične asistencije Nece Petrova za, ispostavilo se, konačnih 2:0 za Radnički iz Pirota.

_ACA6734_resize

Junak utakmice, Stefan Šilja Stojanović, kazoa je Pirotskim vestima da se trudio da odigra maksimalno utakmicu, uprkos činjenici da je ponikao u ekipi iz Svilajnca, za koju ga vezuju lepe uspomene.

-Pobeda je uvek slatka. Teško je bilo prvo poluvreme, kasno smo otvorili utakmicu, kasnije nego što smo se nadali, ostale su još četiri utakmice, trudićemo se maksimalno sve da pobedimo i uđemo u viši rang-kazao je Stojanović.

Trener Belih Marjan Živković kazao je Pirotskim vestima da je zadovoljan rezultatom, ali ne i igrom u Svilajncu.

-Izjednačeno smo po broju bodova sa ekipom Tabana i sada se sve svodi da krećemo od nule, četiri kola pre kraja. Rezultatom u Svilajncu jesam zadovoljan, ali igrom nisam. Imamo veliki pritisak na naše igrače, koji su dosta mladi, tako da to predstavlja problem. Ušli smo u utakmicu kao da će neko da nam pokloni te bodove, da ne treba da zapnemo, tako je i završeno to prvo poluvreme. U drugom poluvremenu, posle intervencije trenera u svlačionici u poluvremenu, igrači su se trgnuli i to je rezultiralo sa dva gola u mreži Svilajnčana-kazao je Živković za Pirotske vesti.