Sport

Plasirali se na državno prvenstvo u džudou

U  subotu 14.marta u Nišu je održano Regionalno školsko prvenstvo za učenike osnovnih i srednjih škola što je ujedno i bilo kvalifikaciono takmičenje za državni turnir koji će se 19.aprila održati u Pančevu.   Džudo klub Pirot  i škole pirotskog okruga je predstavljalo četvoro takmičara.IMG_4067

Po rečima trenera Dragana Zdravkovića, postignuti su zadovoljavajući rezultati.

-U kategoriji osnovnih škola predstavljali su nas Diana Bogojević OŠ “Hristo Botev” Dimitrovgrad, koja je osvojila 1. mesto, Veljko Denčić OŠ “Vuk Karadžić” Pirot 5. mesto, a u kategoriji srednjih škola Milica Petrović iz Tehničke škole Pirot osvojila je 2. mesto, a Jovana Aleksić iz Gimnazije Pirot bila je treća.Ujedno su se sve tri takmičarke plasirale na državno takmičenje. Posebno želim da naglasim da je Diana Bogojević bila odlična i sa pet pobeda zasluženo osvojila prvo mesto.Najteži posao je imao Veljko Denčić koji je izgubio borbu u polufinalu u zlatnom bodu.Ovde smatram da je moj takmičar oštećen i u borbi za bronzu je kasnije izgubio od takmičara iz Leskovca.Dodao bih da se na celom turniru borio odlično i da je zaslužio da i on bude učesnik završnog takmičenja u Pančevu. Sledeći turnir je “Mladost Evrope” 22.marta u Nišu u organizaciji judo kluba “Šogun” iz Niša.Na ovom turniru će učestvovoati mladji i stariji pioniri-kaže Zdravković.