Sport

Održan tradicionalni rukometni turnir “Alekov memorijal”

U hali Kej u Pirotu ovog vikenda održan je 5. tradicionalni Alekov memorijal u čast nekadašnjeg rukometaša Nebojše Aleksića Aleka. Na turniru pored ORK Pirot učešće su uzele i ekipe ORK Vlasotince i ARIF KNjAZ 1957 iz Knjažvca. Odigrane su 3. utakmice po principu svako sa svakim.

U prvoj utakmici ORK Pirot je savladao tim iz Knjaževca sa 33:24 poluvreme 16:9 za domaćina.

U drugoj utakmici snage su odmerili ARIF KNjAZ 1957 i ORK Vlasotince, utakmica je završena rezultatom 22:25 pobeda Vlasotinčana, poluvreme 16:11 za ORK Vlasotince.

Treću utakmicu igrali su Vlasotinčani i Piroćanci, pobeda je pripala ekipi iz Vlasotinca rezultatom 20:16 (9:8 prvo poluvreme za Vlasotince).

Ukupno Vlasotince prvo, Pirot drugi, a treće mesto na turniru pripalo je Knjažvčanima.

Za najboljeg igrača turnira izabran je Dimitrije Cvetković iz Pirota, najbolji strelac je Nikola Kočić iz Vlasotinca, a titula najboljeg golmana pripala je Aleksandru Jeliću golmanu ORK Pirot.