Nišlijke imale više sreće

Seniorke ŽKK „Gimnazijalac“ u 8. kolu Druge ženske lige – jug gostovale ekipi „Student“ u Nišu. U neizvesnoj utakmici više sreće imale su domaće košarkašice koje su slavile rezultatom 69:60.

zkkKošarkašice Gimnazijalca, iako oslabljene neigranjem Gorice Pijevac, koja je karijeru nastavila u Engleskoj, pružile su odličnu igru tokom većeg dela utakmice, ali je iskusnija ekipa Studenta ipak rešila utakmicu u svoju korist u poslednja tri minuta igre, nakon izlaska iz igre Milice Kostić zbog pet penala. Tada su košarkašice Studenta pogodile tri vezane „trojke“ i odlepile se na plus šest poena, a stečenu prednost održavale su do kraja meča. Košarkašice Gimnazijalca imale su tokom treće četvrtine i prednost od 40:34 i 48:44 ali je košarkašica domaćih Emilija Stojanović svojim „trojkama“ (postigla ukupno 7) uspevala da domaće vrati u igru, potom preokrene rezultat i na kraju dovede svoju ekipu do trijumfa.zkk logo
Narednu utakmicu košarkašice Gimnazijalaca igraju u subotu u Hali Kej u pirotu protiv ekipe Topličanin 32012.