Sport

Košarkašice Gimnazijalca poražene od ekipe Ljubovije

Seniorke Gimnazijalca su u 4. kolu Super lige na svom terenu poražene od prvoplasirane ekipe zapadne grupe ekipe Ljubovije rezultatom 47:63. Naše košarkašice su nervozno ušle u utakmicu i serijom grešaka i velikim brojem promašaja u prvom poluvremenu, dale šansu gošćama za trijumf, što je iskusna ekipa iz Ljubovije i iskoristila.

Rezultat na poluvremenu bio je 20:36 u korist gošći. U drugom poluvremenu viđena je veća borbenost našeg tima u odbrani, bolja organizacija i realizacija napada, ali naše košarkašice nisu uspele da nadoknade visoku prednost iz prvog poluvremena i ekipa iz Ljubovije je zasluženo odnela pobedu iz Pirota.

Naše košarkašice su imale slabu realizaciju šuta tokom cele utakmice i uz veliki broj izgubljenih lopti (22), bolje nije ni moglo.

Najefikasnije u ekipi Gimnazijalca bile su Staša Živković i Danijela Dimitrijević sa po 13 postignutih poena.

Anđela Anđelković – 4

U narednom, 5. kolu Seniorke Gimnazijalca dočekuju ekipu Duga iz Šapca. Utakmica se u Hali Kej igra u subotu 22.04.2017. od 20 časova.