Sport

KMF Pirot startovao pobedom u Prvoj futsal ligi

KMF Pirot svoju premijernu utakmicu u Prvoj futsal ligi Srbije odigrao je večeras u Hali Kej sa ekipom Tvrđava International iz Novog Sada. Igrači Pirota, predvođeni novim trenerom, a dojučerašnjim igračem kluba, Slobodanom Ristićem, zasluženo su pobedili rezultatom 1:0.

KMF PIROT: Nikolić, Krstić, Kostić M., Stanković, Kostić B., Pešić, Jončić, Stojić, Penčić, Mančić, Stoiljković, Vasić, Djordjević, Kostić M

U prvom poluvremenu Pirot je imao šansu da povede iz penala, ali je šut Krstića zaustavio odlični golman gostiju Tomić. I domaći golman Nikolić imao je sjajno veče. Bravuroznim intervencija, posebno u prvom poluvremenu, sačuvao je svoju mrežu.

U drugom poluvremenu dominacija Piroćanaca. Imali su nekoliko dobrih prilika koje nisu realizovali, a onda je osam minuta pre kraja kapiten Bojan Kostić je odličnim šutem savladao Tomića.

Izdržali su domaćini pritisak do kraja utakmice. Odlično su se branili i ako su gosti sve vreme do kraja igrali sa igračem viška u polju, bez golmana.

Narednu utakmicu KMF Pirot igra sa ekipom FON u Beogradu.