Korona virus

Juče i danas do 14h registrovano je 20 POZITIVNIH novoobolelih laboratorijski potvrđenih lica sa teritorije Okruga i jedno preminulo lice iz Dimitrovgrada

Od početka vakcinacije do 04.05.2021. do kraja dana u Okrugu je vakcinisanukupno 23535 lica, od kojih je 18703 licprimilo dve doze vakcine (dato je 42238 doza vakcina).

Juče i danas do 14h registrovano je 20 POZITIVNIH novoobolelih laboratorijski potvrđenih lica sa područja okruga(Pirot 15, Dimitrovgrad /, Babušnica 5 i Bela Palanka /) i jedno preminulo lice iz Dimitrovgrada.

Danas je poslato 43 uzorka briseva na PCR testiranje u laboratorijuVatreno oko u Nišu.

Na osnovu pristiglih prijava zaraznih bolesti, od početka epidemijena PCR i antigenskim testovima do danas laboratorijski su potvrđene 5573 osobe: u Pirotu 3246, Dimitrovgradu 727, Babušnici 583, Beloj Palanci 1017. Od početka epidemije do danas registrovano je 231 umrlo lice sa područja okruga. Od 01.04. do 05.05.2021. preminula su 43 lica u Opštoj bolnica Pirotod Covida i sa Covidom.

Sva lica potvrđena na  COVID u zavisnosti od težine kliničke slikesu u kućnoj ili bolničkoj izolaciji. Danas je naložena mera kućneizolacije za 21 lice a ukinuta za 18 (potvrđeni i kontakti).

Juče je u Covid ambulanti Doma zdravlja Pirot obavljen 101 pregled, od kojih je 31 prvi i 70 kontrolnih (31% prvih pregleda u odnosu na ukupan broj pregleda). U Opštoj bolnica Pirot leči se 24 bolesnika (17 iz Pirota, 4 iz Dimitrovgrada, 2 iz Babušnice,1 izBele Palanke) i jedno preminulo lice.

Epidemiološka situacija u Dimitrovgradu, Beloj Palanci,Babušnici i Pirotu procenjuje se I DALJE kao NEPOVOLJNA.

INTENZITET PRENOŠENJA VIRUSA U POPULACIJI JE SREDNJE VISOK!!

NEOPHODNO JE DA DOSLEDNIM SPROVOĐENJEM MERA ZA SUZBIJANJE COVID INFEKCIJE   I VAKCINACIJOM EPIDEMIOLOŠKU SITUACIJU ODRŽIMO POD KONTROLOM!!!

Centar za kontrolu i prevenciju bolesti

Zavod za javno zdravlje Pirot