Sport

Još jedna briljantna igra “Gimnazijalki” i potvrda sve bolje forme

Druga ženska liga Srbije u košarci

Pirot- Hala “Kej” , 16 časova

ŽKK “Gimnazijalac Tigar”  74 – 47 ŽKK “Srbobran” (13-15, 19-12, 18-11, 24-9)

ŽKK “Pirot”: Milica Mančić (K), Jovana Ignjatović, Bratislava Ignjatović, Jovana Petrović, Anastasija Madić, Anja Pejčić, Vanja Stojanović, Marija Marković, Valerija Ćirić, Vanja Krstić, Anđela Živković, Jana Dinić.

Ubedljivom pobedom protiv ekipe Srbobrana košarkašice ekipe “Gimnazijalac Tigar” još jednom su pokazale da su u odličnoj formi koja je iz kola u kolo sve bolja. Nisu Piroćanke ni jednog trenutka dozvolile rivalu da nametne svoju igru i napravi iznenađenje, s obzirom da su prema bodovnom saldu gošće iz Srbobrana, do ove utakmice, bile u minimalnoj prednosti,  i sa tog aspekta očekivalo se da će pružiti jači otpor. Sigurnom i čvrstom igrom u odbrani domaće košarkašice uspešno su prelazile u napad i u svim periodima igre bile ubedljivo bolje.

Mlada košarkašica Gimnazijalca, Bratislava Ignjatović, veoma je srećna zbog ubedljive pobede i ističe dobru igru svog tima, pre svega, u odbrani.

“Veoma sam srećna što smo pobedile. Uspele smo da na terenu realizujemo sve ono što nam je trener rekao. Igrale smo veoma dobro u odbrani i to nam je omogućilo da u napadu budemo efikasnije. Cela ekipa je imala izuzetnu energiju, to se osetilo, i u takvoj atmosferi protivnik je bio nemoćan. Iskusnije igračice nama mlađim mnogo pomažu, počele su da nam više veruju i sada odišemo kao prava celina”

Šef stručnog štaba pirotskih košarkašica, Vladica Ranđelov, kaže da se na ovakvoj igri insistira tokom cele sezone jer se iz dobre odbrane gradi bolji napad.

“Malo nam je trebalo vremena da se adaptiramo na način njihove igre, zonu jedan- tri – jedan. Uspeli smo vrlo brzo da rešimo taj problem i kada imate dobru odbranu i skok u napadu mnogo je lakše uspešno završiti napad. Sve čestitke mojim košarkašicama, a čestitke zaslužuju i košarkašice Srbobrana na partiji koju su pružile. Ipak, mislim da smo kvalitetniji tim što je pokazao sam rezultat na kraju meča.

U narednom kolu Piroćanke se sastaju sa Radničkim u Beogradu. Utakmica se igra u subotu od 18 časova i 30 minuta.

foto: Ilija Pejčić Lika

 

Slične vesti

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker