In memoriam

IN MEMORIAM – Ljuba Aleksić, novinar RTS i osnivač pirotskog dopisništva javnog servisa

Veliki gubitak za srpsko novinarstvo, saopštio RTS

Kako je javio RTS, posle kraće i teške bolesti u Beogradu je, u šezdesetoj godini preminuo poznati novinar Ljuba Aleksić, osnivač dopisništva RTS-a u Pirotu.

Ljuba Aleksić, IN MEMORIAM

Kako je saopštio RTS, Aleksić je 1988. osnovao dopisništvo RTS-a u Pirotu, a kasnije je radio i kao ratni reporter, prvi je poslao televizijski materijal i izvestio o događajima u Račku na Kosovu i Metohiji. Deo karijere proveo je u Studiju B gde je bio direktor, nakon čega se vraća u matičnu kuću gde uređuje veoma popularnu i cenjenu dokumentarnu emisiju Trag.

Dobitnik je brojnih nagrada, a ono po čemu će ga generacije mladih novinara pamtiti i ceniti jeste činjenica da je svoje saradnike nesebično isticao u prvi plan pa su tako autori brojnih dokumentarnih reportaža, vođeni njegovom uredničkom rukom, dobitnici nagrada na brojnim festivalima u zemlji i inosranstvu, saopštio je RTS.

Vreme i mesto sahrane biće naknadno saopšteni.

Slične vesti

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker