Sport

ČETIRI FINALA I DVA ZLATA: BK Pirgos ponovo među najboljima

Zlato za Tadiju i Ognjena, srebro za Aksentija i Dimitrija

Bokserski klub Pirgos ostvario je veliki uspeh na Prvenstvu Jugoistočne Srbije. Čak četiri takmičara ovog kluba obezbedila su plasman u finale i potvrdila kvalitet rada koji godinama unazad daje vrhunske rezultate.

Titulu prvaka Jugoistočne Srbije u konkurenciji kadeta do 40 kg osvojio je Tadija Mitić, koji je u finalu savladao Petra Radivojevića iz BK Srbija i zasluženo se okitio zlatnom medaljom. Pored zlata, Tadija je nagrađen i peharom za najboljeg kadeta prvenstva.

Do srebrne medalje stigao je i Aksentije Pejić, koji je u finalu boksovao protiv Strahinje Minjkovića iz BK Topličanin. U izuzetno kvalitetnom meču, nijanse su odlučile pobednika, ali je Aksentije pokazao da s pravom pripada samom vrhu svoje kategorije.

Drugog dana takmičenja zablistao je senior do 75 kg, Ognjen Antić, koji je u finalu bio bolji od Ivana Krivačevića iz BK Vitez Niš. Dominantnim nastupom kroz sve tri runde osvojio je zlatnu medalju, a stručni žiri nagradio ga je i peharom za najboljeg tehničara prvenstva.

Zapažen debitantski nastup imao je i Dimitrije Pavlović, koji je nakon plasmana u finale osvojio srebrnu medalju, pokazavši veliki potencijal i borbenost.

BK Pirgos se u Pirot vraća sa dve zlatne i dve srebrne medalje, kao i sa dva prestižna pehara, potvrđujući da se pod vođstvom trenera Predrag Ranđelović u klubu kontinuirano stvara nova generacija šampiona.