POVRATAK U KLUPE: Danas počinje drugo polugodište, sledeći raspust već u februaru
Nakon bezmalo tronedeljnog zimskog raspusta, učenici osnovnih i srednjih škola u većem delu Srbije danas se vraćaju u školske klupe i započinju drugo polugodište. Škole u Vojvodini drugo polugodište započele su ranije, 12. januara.

Povratkom u učionice nastavlja se školska godina, a učenike i nastavnike očekuje radni period koji će trajati do kraja maja, odnosno juna, u zavisnosti od razreda i tipa škole.
Do kada traje drugo polugodište
Za učenike završnih razreda osnovnih škola drugo polugodište završava se 29. maja, dok ostali osnovci školsku godinu završavaju 12. juna.
Kada je reč o srednjim školama, maturanti završavaju nastavu 22. maja, učenici završnih razreda srednjih stručnih škola 29. maja, dok ostali srednjoškolci nastavu pohađaju do 19. juna.
Raspusti do kraja školske godine
Već sredinom februara učenike očekuje kraći raspust povodom Dana državnosti Srbije, koji traje od 14. do 23. februara.
Prolećni raspust planiran je u dva dela. Uskršnji raspust počinje 10. aprila i traje do 15. aprila, dok će prvomajski raspust obuhvatiti 1, 2. i 3. maj.
27. januar – Sveti Sava, praznuje se radno, bez održavanja nastave.
