Sport
KK PIROT DEKLASIRAO JAGODINU: Ubedljiva pobeda na domaćem terenu
Košarkaši Pirota upisali su i drugu pobedu u novoj sezoni Druge muške lige Srbije, savladavši na domaćem parketu ekipu Jagodine rezultatom 111:59 (36:19, 20:16, 27:14, 28:10).

U hali “Kej” viđena je ubedljiva igra domaćih koji su od samog starta nametnuli visok ritam i već posle prve četvrtine stekli značajnu prednost.

Najefikasniji u redovima Pirota bio je Nemanja Katušić sa 21 poenom (bez promašaja za dva i sa tri pogođene trojke), dok je Borko Đorđević ostvario najviši indeks korisnosti – 31, uz 17 poena i 8 skokova. Istakao se i Uglješa Radulović sa 13 poena, 9 skokova i 4 osvojene lopte, a dvocifren učinak imali su i Fimitrije Petrović (18) i Dušan Filipović (10).

Kod gostiju iz Jagodine najraspoloženiji su bili Aleksa Marković sa 24 i Miloš Petković sa 17 poena.

Ekipa trenera Marka Spasića pružila je sigurnu i timsku partiju, uz odličnu realizaciju u šutu i veliku energiju u odbrani, što potvrđuje i činjenica da su goste zadržali na svega 59 poena.

U narednom, 3. kolu 2. MLS Pirot u derbiju kola gostuje ekipi Niša, a utakmica će se odigrati u subotu, 18. oktobra 2025. godine od 14 časova u sportskoj hali Čair.









