VIŠE OD PROMOCIJE KNJIGE: Zoran Aleksić Koki predstavio svoj umetnički svet kroz roman i performans
U Maloj sali Narodne biblioteke Pirot sinoć je održana promocija romana “Ko si ti” autora Zorana Aleksića Kokija, svestranog pirotskog umetnika. Publika je, osim predstavljanja novog književnog dela, imala priliku da uživa i u audio-vizuelnom performansu “ALONE” koji je izveo sam autor.
O romanu, čiji je glavni junak Branko – pisac koji vodi ogorčenu bitku sa sopstvenim stvaralačkim impulsom, govorio je publicista Borivoje Petrović, dok je program moderirao Milorad Kostić.
Zoran Aleksić Koki, već četiri decenije prisutan na kulturnoj sceni Srbije, poznat je kao slikar, muzičar i književnik. Do sada je objavio zbirku priča “Cirkus Alimpija”, publikaciju “Običan dan u životu praslikara” i roman “Dan kada je umro Sid”. Autor je i nekoliko zapaženih performansa, među kojima se izdvajaju “Običan dan u životu praslikara”, “Obrnute meditacije” i “Alone”.
Brojni ljubitelji umetnosti i književnosti koji su sinoć ispunili salu biblioteke svedoče o značaju ovog kulturnog događaja za naš grad.
Atmosferu sa promocije romana “Ko si ti” pogledajte u našoj foto galeriji:







