Sport

Zlato za Veljka Denčića

U Sportskoj hali u Boru  na međunarodnom turniru “Srećno 2014” u konkurenciji ekipa iz Srbije i Rumunije, član Judo kluba Pirot Veljko Denčić osvojio je zlatnu medalju u kategoriji starijih pionira do 73 kilograma.

judo

Po rečima trenera ovog kluba Dragana Zdravkovića, pirotski klub je na ovom takmičenju predstavljalo četvoro takmičara.

-Veljko Denčič u kategorij starijih pionira do 73 kg osvojio  zlatnu medalju.Nikola Manić,stariji pionir do 46 kg je izgubio meč za bronzu.Za njega moram da naglasim da je u ovoj kategoriji bio sa najmanjim iskustvom na takmičenju i ovo je veliki uspeh za njega.Đorđe Todorović mladji pionir do 42 kg i Nemanja Mitić stariji pionir do 50 kg su izgubili svoje mečeve u 2 kolu i ostali bez plasmana ali su se takođe trudili i ostavili dobar utisak.Đorđe je čak imao i pobedu u rukama ali je nije uspeo da dovoljno vremena zadrži svog protivnika u parteru što mu se kasnije osvetilo i izgubio je drugi meč bez prava na repasaž.
Sledeće nedelje nas očekuje turnir u Nišu-kaže Zdravković.