Radnički Pirot – Mačva Šabac 0:3 (kraj)

Fudbaleri Radničkog danas u poraženi u utakmici 4. kola Prve lige protiv jednog od glavnih favorita za najviši rang takmičenja – Super ligu Srbije, ekipe Mačve iz Šapca. Mačvani su pružili odličnu partiju u Pirotu i zasluženo savladali domaće igrače, a da Pirot ima izvanrednu fudbalsku publiku dokaz je i aplauz gostima po završetku utakmice. radnicki macva_resize

Treneri oba tim, nakon meča, na konferenciji za novinare konstatovali su zasluženu pobedu gostiju.

radnicki silja_resize

Trener gostiju Predrag Rogan kazao je novinarima nakon meča da je njegova ekipa pokazala iskustvo, potencijal i snagu, što je pretočeno u pobedu protiv domaće ekipe.

-Mislim da smo sasvim zasluženo odneli tri boda. Od prvog minuta smo krenuli silovito, uspeli da damo prvi gol u prvom poluvremenu, u drugom izašli još uvereniji, znali smo da moramo da damo još jedan gol da bi priveli utakmicu kraju kako treba, ali stigla su dva gola. Svaka čast pirotskoj publici koja nas je aplauzima ispratila. Vidi se da je Pirot grad fudbala, fudbalski grad, grad koji ume da isprati kvalitetan potez igrača, još jednom hvala-kazao je trener Rogan.

radnicki pirot macva_resize

Trener domaće ekipe Marjan Živković složio se sa ocenom svog kolege Rogana da su gosti zasluženo pobedili u Pirotu.

-Meni je samo žao što su moji igrači ušli utakmicu sa prevelikim respektom i previše uplašeno. Protivnik jeste za respekt samim tim što je lider na tabeli, ali ne baš toliko da totalno sputa moje igrače koji nisu pružili ni 10-20 posto od svojih mogućnosti. Na to se nadovezala povreda prvog golmana, koga smo verovatno izgubili na duži period. Povredio se i Ožegović i to se osećalo u igri. Zaista mi je žao što nismo pružili igru dostojniju našeg protivnika. Ekipa Mačve ima u svom sastavu nekolicinu prvoligaških igrača sa velikim iskustvom i to se videlo na terenu. Na početku drugog poluvremena smo nakon velike greške naše odbrambene linije na najbolji mogući način otvorili poluvreme za protivničku ekipu-kazao je trener Živković.