Radnički poražen na premijeri protiv Temnića

Radnički je u 1.kolu Prve lige Srbije gostovao novom prvoligašu ekipi Temnić iz Varvarina. Utakmica se igrala u Kruševcu. U teškoj i borbenoj utakmici Radnički je poražen rezultatom 1:0.

Radnički utakmicu počinje u sledećem sastavu:

Bulajić, B.Mančić, Dojkić, Nikolić, Andjelković, Matović, Tolić (Ivković), M.Mančić (Emeke), Živanović, Spasić (Ćirić), Dimitrov.

Prvu šansu su imali Varvarinci u svom prvom napadu. Loše istrčavanje Bulajića i šut na prazan gol Belih završio je pored stative. Nesiguran je bio Bulajić u prvih pola sata. Svoju šansu za gol propustio je Radnički preko Spasića u 5.minutu. Jedan na jedan sa golmanom koji brani udarac Spasića. U dva navrata su šutem sa distance pokušali Varvarinci, dok je jedan šut Živanovića u korner odbio golman domaćih.

U 40. minutu poništen je gol glavom Dojkića zbog faula nad domaćin igračem ili ofsajda. Jedina sporna situacija na utakmici.

U poslednjem minutu prvog dela igre nakon centaršuta Majdevca, Stojanović grudima spusta loptu Marušiću koji rutinski matira Bulajića.

Inicijativa Belih u prvih deset minuta nastavka igre. Šansu za gol nije iskoristio Dojkic koji je sa pet metara šutirao u golmana.

Mogli su Beli da prime gol nakon nekoliko minuta, kada je čist zicer  Majdevca odbranio Bulajić. Na drugoj strani Spasić ne koristi priliku, i njegov udarac odbranio je odlični Jokić Petar.

Radnički je pokušavao dugim i visokim loptama, stvarao prilike ubacivanjem lopte Dimitrova iz auta, ali su svi pokušaji bili bezvredni.

Temnić je osvojio tri boda, a gledaoci nisu imali priliku da uživaju u dobrom fudbalu. U narednom kolu Radnički gostuje TSC iz Topole.