Radnički pobedio imenjaka u Nišu – 3:0

Radnički  Pirot odigrao je danas još jednu utakmicu u sklopu pripremnog periodu, i to sa imenjakom, superligašem, iz Niša. Nakon odličnih 90 minuta, novi prvoligaš ubedljivo je pobedio superligaša sa 3:0.

RADNIČKI NIŠ: Bajić (od 69.min. Perić), Anđelković, Uroš Mitrović, Dino Najdoski (od 26.min. Kartal), Ivanov (od 39. min. Bogdanović) , Popara (od 46. min. Nikola Mitrović), Dušan Živković (od 46.min. Aleksa Jovanović), Petković, Pavkov (od 46. Frenis Masija), Ture, Mordatenko.
RADNIČKI PIROT: Bulajić(od 45. min. Kostić), Jovanović (od 65. Davidović), Božidar Mančić, Nikolić (od 70. Ćirić), Perišić (od 50. Vasić), Ožegović, Petrov (od 50. N.Mančić), Ristov (od 65. Milić), Marko Mančić (od 50. Tolić), Čolović (od 75. Spasić), Stojanović (od 55. Đurić).

RADNIČKI (N)-RADNIČKI (P) 0:3 (0:2)

Niš, 27.jula.
Stadion Cara Konstantina.
Gledalaca: 300.
Sudija: Stefan Stojanović (Niš).
Strelci: 0:1 Ristov 18. 0:2 Marko Mančić 42. 0:3 Nemanja Mančić 71.

Nis radnickiU kontrolnoj utakmici, igranoj posle pravog pljuska na vlažnom terenu Cara Konstantina, prvoligaš iz Pirota je sa ubedljivih 3:0 savladao superligaša iz Niša.

“Beli” su u meč ušli sa punom borbenom gotovošću i potpuno zasluženo mogu da se pohvale pobedom nad renomiranim imenjakom iz Niša. Poveli su u 18. minutu golom Denisa Ristova, koji je sjajnim udarcem iz lepe akcije lobovao Bajića. Nišlije nisu mnogo pokazale u prvom poluvremenu, a najbolju akciju izvele su u 41. minutu, kada je Dušan Živković nakon driblinga centrirao sa desne strane, ali je udarac Pavkova zamalo prošao pored gola.

No, samo minut kasnije, nekadašnji centarfor niškog, a sada pirotskog Radničkog Marko Mančić je fenomenalnim udarcem sa 18 metara pogodio levi gornji ugao gola za 0:2 na poluvremenu.
U nastavku, obojica trenera su ukazala šansu i igračima sa klupe, a većih uzbuđenja nije bilo do 71. minuta, kada je Nemanja Mančić, posle akcije koja je dugo trajala, utrčao na ubačenu oštru loptu i pogodio za 0:3. “Beli” su potom pogodili i prečku, a u finišu niški tim je mogao makar da smanji rezultat, ali u tome nisu uspeli.

Trener Nišlija Milan Rastavac, nije pridavao previše značaja rezultatu:

-U principu, ovo je bila trening utakmica i važno je da su se momci istrčali. O igračima koji su došli na probu nemam puno toga da kažem. Najdoski je došao posle duge pauze zbog povrede i imao je taj peh da se ponovo ozledio, a momci iz Konga bi, ipak, morali više da pokažu da bismo im ponudili ugovore. Videćemo još, ali mogu da kažem da nisam ipresioniran – rekao je šef struke niškog tima posle utakmice za klupski sajt svog kluba.

Trener Radničkog iz Pirota, Marjan Živković izjavio  je nakon utakmice da je veoma zadovoljan onim što su pokazali njegovi igrači.

-Zadovoljan sam pristupom i zalaganjem svih igrača. Bili smo bolji u svim segmentima igre. Ovaj rezultat ne sme da nas zavara, već da bude podstrek da nastavimo vredno i naporno da radimo i spremamo se za početak prvenstva – izjavio je Živković.