Prekinut štrajk glađu
Štrajkački odbor u AHA Muri Prvi maj prihvatio je sugestije Ministarstva privrede, kolega i Sindikalnih centrala ASNS I Nezavisnost i odlučio da prekine štrajk glađu.
Svoju odluku preneli su Ministarstvu privrede i premijeru Aleksandru Vučiću, uz zahvalnost što se rešava status fabrike preko UPPR-a, ali i napomenu da su nezadovoljni jer se ne rešavaju egzistencijalni problemi 1328 radnika. Radnici podsećaju da četiri meseca nisu primili zarade, a da je pokretanje proizvodnje vremenski neizvesno.
Radnici mole Ministarstvo i Vladu Republike Srbije da obezbede finansijsku pomoć koja je neophodna za njihovu životnu egzistenciju, jer od toga zavise životi 1328 radnika i njihovih porodica.
Uz finansijsku pomoć tražimo i overu zdravstvenih knjižica, jer i mi imamo pravo na lečenje kao i svi građani ove države, navodi se u saopštenju sindikata ASNS I UGS Nezavisnost.