Pobedile prvaka Srbije

Fudbalerke Ženskog fudbalskog kluba “Jedinstvo” iz Pirota u Surdulici su na prvom turniru u ženskom fudbalu na mini-pič terenu u finalu savladale ŽFK “Mašinac” iz Niša, ekipu koja je prvak Srbije u uzrastu devojčica do 15 godina.

jedinstvo_2

Na turniru su učestvovale ekipe ŽFK Radnik Surdulica, ŽFK Mašinac Niš, ŽFK Lavice Leskovac i ŽFK Jedinstvo Pirot. U pvoj utakmici Jedinstvo je pobedilo Radnik rezultatom 6:0. U finalu je protivnik bio Mašinac, koji je u uzrastu U-15 prvak Srbije. Utakmicu su mlade Piroćanke bolje otvorile i vrlo brzo povele rezultatom 2:0. Medjutim Nišlijke su pokazale zašto su prvaci Srbije i do poluvremena su izjednacile na 2:2. U drugom poluvremenu utakmica je bila neizvesna, igrao se kvalitetan fudbal ali želja za pobedom kod Piroćanki je bila veća i utakmica je završena rezultatom 4:2 za Piroćanke.