Omladinci Radničkog osvojili tri velika boda

U 23.kolu Omladinske lige Srbije, Radnički je danas u veoma nepetoj utakmici pobedio vršnjake iz kruševačkog Napretka. Upravo sa ovom ekipom Radnički se bori za opstanak u ligi i današnjom pobedom, razlika između ova dva tima je 6 bodova.

Beli su poveli golom iz penala Pregraga Ivkovića, nakon igranja rukom gostujućeg igrača, koji je na nedozvoljen način sprečio siguran gol domaćina. Vođstvom Radničkog od 1:0 se otišlo na poluvreme.

U drugih 45. minuta inicijativa Radničkog, ali iz dve greške zadnje linije, Napredak je preokrenuo rezultat.

Potpuna ofanziva donela je rezultat, kada se Đorđević najbolje snašao prilikom jedne gužve u šesnaestercu, čime je poravnao rezultat na 2:2. Gostujući trener zbog čestih protesta, sasvim opravdano isključen je i upućen u gledalište.

Deset minuta pre kraja, golman gostiju krajnje nesmotreno, kolenima i laktovima u skoku ruši Darka Vasića, koji je bio u izglednoj šansi da matira goste, glavni sudija opravdano pokazuje na “kreč”, što je kod gostujuće ekipe izavalo nezadovoljstvo.

Ivković i po drugi put na utakmici siguran, donosi jako važnu pobedu Radničkom.

Beli su danas više želeli pobedu, bili borbeniji i imali više izglednijih prilika, dok su gosti iskoristili dve greške domaćih, dok drugih prilika i šuteva na gol nisu imali.