Košarkašice “u igri” za popunu Prve lige

Juče su seniorke u derbi utakmici 15. Kola Druge ženske lige Srbije jug grupa – B savladale tradicionalno neugodnog protivnika ekipu Paraćina.
Naše košarkašice su od starta krenule silovito, željne pobede i plasmana u plej of. Odličnom igrom u odbrani u prve tri četvrtine  održavale su rezultatsku razliku na  desetak poena. U poslednjoj četvrtini trener Vladica Ranđelov je pružio priliku i mlađim košarkašicama, gošće su to iskoristile i na kraju je utakmica završena  rezultatom 66:63 u našu korist.
Najbolju partiju pružile su Staša Živković sa 23, Jovana Petrović sa 15 i Anđela Anđelković sa 12 poena, dok je Marija Marković pored 3 poena imala i 11 uhvaćenih lopti.

Nakon ove pobede, naše košarkašice su i teoretski obezbedile učešće u plej ofu za popunu Prve lige pored ekipe Bora i Radničkog 2016 iz Kragujevca. Seniorke – 15. kolo 26.02.2017.

Anđela Anđelković – 12
Mlađe pionirke su u 1. kolu  Kvalitene lige izgubile od Hajduk Veljka iz Negotina  rezultatom 71:32.
Seniorke Gimnazijalca u 16. kolu  gostuju prvoplasiranoj ekipi Bora. Utakmica se igra u nedelju od 18.00 časova.

Pionirke u Kvalitetnoj ligi u subotu od 19 sati u hali Kej dočekuju ekipu Svrljiga, dok mlađe pionirke u nedelju igraju dve utakmice i gostuju u Negotinu i Boljevcu.