Sport

Gimnastičari doneli medalje u Pirot

U subotu 22.11.2014 u Novom Sadu u Sokolskom domu Vojvodine održano je Državno prvenstvo u C programu u muškoj sportskoj gimnastici. Po rečima trenera kluba gimnastike “Soko” Slobodana i Stevana Stevanovića, klub je imao 16 predstavnika u 4 različite kategorije.

Pioniri su osvojili 2.mesto ekipno u sastavu – Luka Jordanović, Vasilije Igić, Pavle Stojanović i Nemanja Pavlović, stariji pioniri 2.mesto ekipno ( Milan Stanković, Strahinja Petrović, Božidar Lilić, Mihajlo Stojanović). Milan Stanković je osvojio 3.mesto – bronzanu medalju.  U kategoriji kadeta 1.mesto (Lazar Petrović,Dušan Milenković,Aleksa Kop,Uroš Ivanković). Lazar Petrović naš najbolji kadet osvojio je srebrnu medalju. U kategoriji juniora ( Nikola Nikolić,Bratislav Vlatković,Strahinja Stojanović i Mihajlo Janaćković) osvojili su 1.mesto ekipno i dva pojedinačna mesta. Nikola Nikolić zlatna medalja-šampion Države i Bratislav Vlatković bronzana medalja. Ovo takmičenje je bilo veoma uspešno,jedno od najuspešnijih do sada u C programu i daje nam zadatak da ovakav kontinuitet osvajanja dobrih plasmana nastavimo sa jačanjem svih kategorija iz kojih će izlaziti dobri pojedinci i ekipe-kaže trener Slobodan Stevanović.

atleticari (1)

-U nedelju u Beogradu na Kosutnjaku u Zavodu za medicinu sporta održano je Državno prvenstvo u ženskoj sportskoj gimnastici gde je naš klub predstavljala ekipa pionirki do 12 godina u sastavu Nadja Panić, Nevena Stanković,Marija Jovanović,Minja Nikolić. Naša ekipa osvojila je 1.mesto ekipno i ostavila iza sebe protivnice Zrenjanina , Sombora i Beograda. Najistaknutija pojedinka i najbolja u višeboju je Nađa Panić koja je osvojila zlatnu medalju i postala šampion u njenoj kategoriji. Ova ekipa ima jaku perspektivu u budućnosti . Naš zadatak je da još više omasovimo A,B i C program i da uvedemo decu u takmičarski sport sa težnjom da održimo trend osvajanja plasmana-kaže trener Stevan Stevanović.