Sport

Fudbalerke Jedinstva izgubile od Mašinca-prvaka Srbije

Ženski fudbalski klub „Jedinstvo“ izgubio je od domaćina Mašinca, prvaka Srbije, rezultatom 3:2.

Domaćin je od prvog minuta preuzeo inicijativu na terenu i pokazao zbog čega su prvaci Srbije. Naš tim se branio od ataka domaćina, imao svoje šanse ali na pauzu se otišlo rezultatom 2:0 za domaćina. U drugom poluvremenu naše devojčice su igrale ofanzivnije i to je rezultiralo mionimalnim porazom od 3:2. Za naš tim dvostruki strelac je bila Anastasija Ćirić

fudbalerke jedinstva_2

-Veoma sam ponosan na igru devojčica, iz kolo u kolo pokazuju da napreduju u igri i sazrevaju u kvalitetne fudbalerke. Velika je čast igrati protiv najstarijeg ženskog fudbalskog kluba u Srbiji, u igri nas nisu nadigrali i ovaj rezultat je splet srećnih okolnosti. Do kraja jesenjeg dela prvenstva nas očekuju još četiri utakmice , potrudićemo se da izvučemo što više bodova. Kao najmlađi klub u takmičenju imamo fantastične rezultate i pravo smo iznenađenje lige-kaže predsednik kluba Bojan Đurović.

Narednog vikenda ŽFK Jedinstvo dočekuje ekipu Lavice Dubočica iz Leskovca, člana prve lige Srbije.