Gradska hronika

Eko bašta u OŠ “Sveti Sava”

Jedna od aktivnosti u okviru programa Eko škole je i formiranje eko bašte, organizovano sađenje sadnica i kontinuirano održavanje eko bašte. Ova aktivnost je deo velikog projekta ,,VIP EKOMOTIVACIJA“.

image

JP ,,Komunalac“ je poklonilo sadnice cveća a njihovi zaposleni su učili decu kako da posade cveće i tako zajedno ulepšali školsko dvorište. Zasađene su cvetnice koje privlače polinatore(oprašivače)kao i lekovite i začinske biljke koje su učenici doneli od kuće.Sada u eko bašti imamo ruzmarin, bosiljak, matičnjak, majčinu dušicu, nanu, žalfiju,kamilicu.

image

Kroz kreiranje čitave eko bašte, mali ekolozi su sa učiteljicom Marijom Nikolić ulepšali školsko dvorište i u isto vreme učili o botanici .

image

Učenici mlađih razreda su vredno pomagali i kao članovi eko patrola će brinuti o eko bašti i redovno je zalivati.

Slične vesti

Leave a Reply

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker