Radnički poražen na “generalnoj probi”

Prvu utakmicu u sezoni 2017/2018, Radnički igra naredne subote u Kruševcu, sa novim prvoligašem, ekipom Temnić iz Varvarina, a svoju poslednju utakmicu u pripremnom periodu odigrali su danas sa Jagodinom. Radnički je poražen rezultatom 1:0.

Trener Dražen Dukić je u Jagodini izveo sastav, koji će verovatno izvesti i u Kruševcu narednog vikenda.

Na golu je bio Bulajić, u odbrani Božidar Mančić, Nikolić, Dojkić i Andjelković, u veznom redu na poziciji zadnjih veznih igrača Tolić i Matović, , po krilima Emeke i Nemanja Mančić, dok je na poziciji prednjeg veznog Živanović i najistureniji u napadu Željko Dimitrov.

Radnički je u prvom poluvremenu igrao slabo, pas na kome se potencira nije služio Bele, bez konkretne ideje, što je dovelo do toga da nema konkretnih akcija i prilika. Teško su iznosili loptu sa svoje polovine, a jedan nesmotreni start Dojkića na domaćem igraču, doveo je do kratkog prekida i koškanja igrača dveju ekipa. Jagodini je u prvom poluvremenu poništen gol zbog ofsajda, a imali su i nekoliko izglednih prilika. Domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu, koje je ujedno jedno od najlošijih za Bele tokom priprema.

Drugo poluvreme Jagodina otvara sa dve stopostotne šanse koje nisu iskoristili. Treću priliku nisu prokockali Jagodinci i postigli su gol. Nakon jednog centaršuta, lopta je nezgodno pogodila igrača Radničkog Miloša Nikolića i završila iza ledja Bulajića. Trener Dukić je sredinom drugog dela igre izvršio tri izmene. Umesto Tolića ušao je Filipović, umesto Emeke, Petrović, a Nemanju Mančića na terenu je zamenio Miloš Spasić. Veliki broj izmena u domaćem sastavu Jagodine. Trener Jagodine, Vlada Petrović, je poslednjih dvadedesetak minuta igrao gotovo sa potpuno drugim sastavom, u odnosu na početak utakmice. I Radnički je do kraja utakmice zamenio još nekoliko igrača, tako da su utakmicu privele kraju druge postave obeju ekipa. Dimitrov je u dva navrata imao priliku da poravna rezultat pri kraju meča, ali nije uspeo da savlada rezervnog golmana Jagodine i utakmica je završena rezultatom 1:0.

Trener Dukić je mogao da uvidi nedostatke u igri svoje ekipe i imaće priliku i pokuša da naredne nedelje ispravi sve ono što nije bilo dobro u dve poslednje provere, sa Radničkim iz Kragujevca i Jagodinom. Radnički gostuje Varvarinu u prvom kolu, dok u drugom kolu putuje u Topolu. Treće kolo se igra pred Piroćancima, sa novosadskim Proleterom.

U prelaznom roku Radnički su napustili Marković, Bućković, Čordašić, Vasić, Ristov i Memedović.

Radnički u novu sezonu ulazi sa sledećim igračkim kadrom:

Golmani: Bulajić, Ilić

Odbrana: B.Mančić, Nikolić, Dojkić, Ćirić, Andjelković, Davidović i Vasov

Vezni red: Tolić, Matović, Filipović, Davor Petrov, Emeke, Spasić, N.Mančić, Živanović, Ivković i Todorović

Napadači: Dimitrov, Petrović i Marko Mančić

Nedostaje Nemanja Petrov, koji je i dalje formalno igrač Radničkog, ali je tokom priprema bio sa ekipom Novog Pazara i njegov status je nepoznat.

Registracija na rate bez čekova i bez kamate. Uz svaku registraciju poklon. Tržni centar Nišavski odred 2.

Ostavite komentar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Poštovani, pre slanja komentara neophodna je registracija. Molimo Vas da se prilikom komentarisanja držite teme članka koga komentarišete. Redakcija Pirotskih vesti zadržava pravo da neumesne, uvredljive, vulgarne ili komentare koji se odnose na nečiji privatan život, kao i komentare koji predstavljaju govor mržnje, sadrže uvrede, pretnje i slično ne objavi bez ikakvog obrazlaganja ili objavi u izmenjenoj formi. Takođje, zadržava pravo da blokira korisnike koji se ne pridržavaju pravila, lažno se predstavljaju, vređaju, omalovažavaju ili na drugi način krše pravila.

Sva mišljenja čitalaca izneta u komentarima nipošto ne odražavaju stavove redakcije Pirotskih vesti, već pre svega predstavljaju privatno mišljenje autora komentara.

Podrazumeva se da ste slanjem komentara saglasni sa svim gore navedenim pravilima.