Sport

Radnički Pirot jesenji prvak

U poslednjem 15. kolu Srpske lige Istok ove polusezone, Radnički Pirot dočekao je Đerdap iz Kladova, i ubedljivom pobedom od 4:0, “overio” titulu jesenjeg prvaka.

Radnički Djerdap1Radnički Pirot je u svemu bio najbolji ove sezone.

Beli su u 15. odigranih kola upisali 9 pobeda, 4 puta odigrali nerešeno i samo 2 puta izgubili, pa su tako ubeležili 31 bod. Radnički je bio i najefikasniji u ligi, sa 36 postignutih golova, ali i tim čija je golman najmanje puta “kapitulirao”, 11 puta.

PirgosiPirgosi su i danas bili 12. igrač “Belih”, i od prvog do devedesetog minuta bodrili pirotski tim.

Radnički slavlje 2Kapiten Marko Mančić je dva puta zatresao mrežu Djerdapa u prvom poluvremenu. Prvi put nakon šuta Denisa Ristova i golmanovog odbitka , a drugi gol nakon asistencije Ristova.Radnički slavljeNajbolji igrač utakmice Denis Ristov postigao je treći gol za “bele”, a konačan rezultat postavio je Stefan Spasić.

Ljubiteljima fudbala ostaje da nestrpljivo čekaju nastavak sezone, sa nadom da će Radnički u ostalih 15 kola izboriti dugo očekivani plasman u Prvu ligu Srbije.