Sport

Proleter Novi Sad:Radnički Pirot 0:1 (kraj) -Velika pobeda Belih

Prvotimci Radničkog danas su  pobedili odličnu ekipu Proletera iz Novog Sada.

Nakon prvih 45 minuta Beli vode golom Denisa Ristova u 43. minutu. To je, ispostavilo se, bio i konačni rezultat meča. Ovaj meč je imao ogromnu važnost za pirotske Bele, pre svega na polju samopoudanja.

Evo šta je, najavljujući meč, kazao trener Belih Marjan Živković.

-Zemun je sa svojim prelaznim rokom stekao status favorita lige, pa je normalno i da je u Pirotu ekipa Zemuna bila favorit. Kada dobijete takvu utakmicu normalno je da samopouzdanje skače, a na nama je da to potvrdimo i na gostovanju u Novom Sadu-kazao je trener Živković u najavi današnje utakmice. On je dodao da je ekipa Proletera praktično filijala superligaša Vojvodine.

radnicki silja 1_resize

-Gro igrača Vojvodine je na pozajmici ili kaljenju u Proleteru, željni su dokazivanja da bi zaslužili da se vrate i igraju za superligaša Vojvodinu-kazao je Živković.

Omladinci Radničkog u subotu su poraženi na domaćem terenu od ekipe Voždovca rezultatom 0:1.