Sport

KK Pirot – KK Beko 91:71

Košarkaši KK Pirota ubedljivo su večeras savladali ekipu Beko iz Beograda rezultatom 91:71, rezultat po četvrtinama 16:20, 20:21, 28:22 i 27:8.

kk pirot_3

Košarkaši Pirota su u meč ušli ležernije pa je u prvom periodu meča Beko bio bolji. Već u drugom periodu igrači Pirota su se prenuli i zaigrali kvalitetnije, u trećoj su Piroćanci bolji 28:22, da bi u četvrtoj dotukli protivnika 27:8.

kk pirot_2

Kako je Pirotskim vestima izjavio strateg KK Pirota Mihajlo Mitić, ponovo se desio stari problem potcenjivanja protivnika.

-Dozvolili smo im u jednom trenutku i da vode i da uđemo u nepotrebnu nervozu. Ali obično je tako, teško je dobiti unapred dobijene utakmice, u drugom poluvremenu smo odigrali odbranu onako kako umemo i dobili smo utakmicu sa 20 razlike-kazao je Mitić.

kk pirot_5

U ekipi Pirota najefikasniji je bio Rašić sa 20 poena, Filipović je postigao 16, Raičević 15 poena, Dragaš 11. U ekipi gostiju najefikasniji je bio Jevtić sa 19 koševa.